Zapoznałem się i akceptuję Korzystając z serwisu potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych prowadzoną przez Automobilklub Wielkopolski.

Aktualności

POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY REKOMENDUJE ODWOŁANIE KOLEJNYCH WYDARZEŃ
Koronawirus w dalszym ciągu uniemożliwia nam powrót do codziennych zajęć, w tym także na płaszczyźnie organizacji imprez sportowych i turystycznych. Stosowną rekomendację w tej sprawie przekazał Polski Związek Motorowy.
Czytaj więcej
#NasiMistrzowie KIBICUJEMY WAM!
To czego często sobie wzajemnie życzymy ZDROWIE, dziś zyskało jeszcze bardziej na wartości. W dobie pandemii, z jaką przyszło nam się mierzyć szczególną rolę odgrywają lekarze, ratownicy, pielęgniarki. To oni bardziej niż my narażają dziś swoje życie i zdrowie walcząc z epidemią koronawirusa. Dziękujemy, że jesteście!
Czytaj więcej
BIURA ADMINISTRACJI KLUBU NIECZYNNE DO ODWOŁANIA!
Czytaj więcej
WYJAZD PN. "MIASTA HANZEATYCKIE - NIEMCY" ODWOŁANY!
Czytaj więcej
AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI ODWOŁUJE KOLEJNE WYDARZENIA KLUBOWE
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 Automobilklub Wielkopolski postanowił odwołać kolejne wydarzenia klubowe.
Czytaj więcej
DZIAŁALNOŚĆ KIERMASZU CZĘŚCI ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA!
Czytaj więcej
WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM
Cóż może być piękniejszego, niż zgromadzenie w jednym miejscu 137 roześmianych, poprzebieranych w rozmaite baśniowe stroje dziewczyn, które na dodatek mają tą samą pasje - rajdy turystyczno-nawigacyjne. I tak właśnie było 8 marca 2020 roku. Na Torze Poznań stawiło się 50 kobiecych załóg, gotowych do uczestnictwa w trochę nietypowym rajdzie turystyczno-nawigacyjnym "WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM"
Czytaj więcej
WSPOMINKI Z SOBIESŁAWEM ZASADĄ
W piątek 28.02.2020 r. w siedzibie Automobilklubu Wielkopolski gościł Sobiesław Zasada, ikona polskiego motorsportu.
Czytaj więcej
2. KRYTERIUM SUPEROES 2020
W dniu 22.02.2020r. odbyło się 2. Kryterium Superoes. Mimo wietrznej pogody wystartowało 88 załóg. Zawodnicy uczestniczyli w 5 przejazdach ciekawie wytyczonej trasy. Zawody przebiegły w sposób bezproblemowy, zawodnicy byli zmęczeni lecz zadowoleni.
Czytaj więcej
XVI RAJD WALENTYNKOWY
W niedzielę 16-tego lutego 2020 roku Automobilklub Wielkopolski - Delegatura Mosina oraz Komisja Sportu Popularnego i Turystyki, przygotował dla swoich sympatyków rajd - XVI Rajd Walentynkowy. Tym razem podtytuł rajdu brzmiał "z Miłością i Constansem" :-) Uczestnicy rajdu mieli do przejechania ponad 70 km wielkopolskich dróg.
Czytaj więcej
8. RAJD SĘDZIÓW
Dnia 15 lutego 2020 roku Automobilklub Wielkopolski zorganizował 8 edycję Rajdu Sędziów. Na starcie stanęło 47 uczestników w 19 załogach, składających się z sędziów motorsportu. Uczestnicy rajdu reprezentowali barwy czterech Automobilklubów (Wielkopolski, Królewski, Kujawsko-Pomorski, Włocławski), co zaowocowało integracją sędziów z różnych części Polski oraz wymianą cennych doświadczeń.
Czytaj więcej
PODSUMOWANIE SEZONU 2019 AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI
W sobotę 08.02.2020 r., w gościnnych progach Hotelu Novotel Poznań Centrum miała miejsce uroczystość podsumowująca ubiegły rok działalności Automobilklubu Wielkopolski. Uroczystość była okazją do nagrodzenia zawodników Automobilklubu Wielkopolski pucharami za ich osiągnięcia sportowe w sezonie 2019.
Czytaj więcej
FESTYN BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM NA TORZE POZNAŃ
W czwartek 23.01.2020 r. Automobilklub Wielkopolski wraz z przyjaciółmi: Policją, Żandarmerią Wojskową, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Strażą Miejską Miasta Poznania, Szkołą Aspirantów PSP, Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Poznania, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym oraz Polskim Związkiem Motorowym zorganizował na Torze Poznań Festyn bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym udział wzięło ponad 300 uczniów klas III szkół podstawowych z dzielnicy Grunwald.
Czytaj więcej
1. KRYTERIUM SUPEROES 2020
W dniu 01.02.2020r. odbyło się 1. Kryterium Superoes. Mimo deszczowej i wietrznej pogody wystartowały 63 załogi. Zawodnicy uczestniczyli w 6 przejazdach ciekawie wytyczonej trasy.
Czytaj więcej
ZAWODNIK AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI - MATEUSZ MOLIK W NORTHERN TALENT CUP
Miło nam poinformować o sukcesie zawodnika naszego Klubu - Mateusza Molika, który jako jedyny Polak wystartuje w Northern Talent Cup, pucharze markowym rozgrywanym przy okazji wyścigów MotoGP i World Superbike.
Czytaj więcej
NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM O MOTORSPORCIE
W środę 15.01.2020 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu dyskutowano o kwestiach opłacalności wyścigów samochodowych.
Czytaj więcej
XVI MOSIŃSKI RAJD ORKIESTROWY
Automobilklub Wielkopolski Delegatura Mosina w dniu 12.01.2020 r. zorganizowala XVI Mosiński Rajd Orkiestrowy. Podczas tegorocznej edycji rajdu do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło 7738,52 zł.
Czytaj więcej
AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI DLA WOŚP
Mamy moc pomagania, jest to fakt niepodważalny! Podczas weekendowej zbiórki przeprowadzonej przez Automobilklub Wielkopolski na Torze Poznań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do puszek naszych wolontariuszy: Bartosza, Damiana, Macieja, Majki, Martyny i Zuzanny oraz do puszek stacjonarnych: „Leniwej Danuty”, OMM 4x4 i 7. Kryterium SuperOES 2019 wpłynęło w sumie 54.084,05 zł.
Czytaj więcej
7. KRYTERIUM SUPEROES
W dniu 11.01.2020, w prawdziwie jesiennych warunkach odbyło się 7. Kryterium SuperOes, ostatnie zaliczane do klasyfikacji sezonu 2019. Odbyły się 4 przejazdy, w których wystartowało 91 załóg.
Czytaj więcej
XXVIII RAJD GWIAZDKA
Najpiękniejsze ze świąt dopiero za chwilę ale ich magię można było odczuć już w niedzielę 15 grudnia. W tym dniu bowiem odbyła się 28-ta edycja Rajdu „Gwiazdka”. Udział wzięły 22 załogi a w nich ponad dwadzieścioro dzieci, które przybyły na Tor „Poznań” głównie na spotkanie z Gwiazdorem.
Czytaj więcej